Zabezpečení

Prostory datacentra jsou 24 hodin denně monitorovány a veškeré dění zaznamenávají bezpečnostní kamery. Ochranu před výpadky elektrického proudu poskytují transformátory zálohované několika zdroji elektrické energie. Chlazení je zajištěno kompresorovými chladiči s několika nezávislými chladicími okruhy v zapojení minimálně N+1. Automatický systém plynového hašení ekologickým plynem FM 200 chrání prostory před požárem.

Konektivita

Páteřní síť je postavena na technologii 10ge (10 Gbit Ethernetu), spoje tvoří buď jedna nebo více 10ge linek. Tranzitní konektivitu zprostředkovávají sítě Tiscali, Telia, DialTelecom a Cogent.


Dell & Foxconn

Partnerem a dodavatelem zařízení pro projekt ServerNOW je přední výrobce serverů a technologií, společnost Dell. Cloudové řešení běží na virtualizační platformě VMware na Dell PowerEdge Rack serverech. Využíváme diskové pole SC-Series od Dell EMC sestavené kompletně z SSD disků i Dell výpočetní uzly. Všechny technologie jsou redundantní. Virtuální servery běží taktéž na Dell PowerEdge Rack Servers.

Dedikované servery provozujeme na serverech Dell EMC PowerEdge T20 nebo výkonných Foxconn serverech řady R5111. Foxconn sestavy mají hot swap disky i duální napájení.


Platforma KVM

 

VPS servery provozujeme na platformě KVM, která umožňuje plnou virtualizaci. Jednotlivé virtuální stroje mají vlastní OS/jádro a je na nich proto technicky možné spustit i Docker kontejnery. Na jednom VPS tak lze spustit v kontejnerech více procesů, a to dokonce i různých aplikací, aniž by se vzájemně ovlivňovaly. Podporovaným operačním systémem je Linux Centos, platforma běží na open-source technologii Proxmox.

Radware

 

Zařízení Radware DefensePro jsou známá účinnou ochranou před síťovými útoky typu DoS i DDoS v reálném čase. Nežádoucí provoz okamžitě odfiltrují, aniž by uživatelé zaznamenali jakékoliv narušení. Námi zvolené řešení ve formě zařízení Radware DefensePro x420 umožňuje filtrovat útoků směřujících 40 Gb / s. Patentově chráněná behaviorální analýza dat dělá z Radware DefensePro unikátní nástroj. Díky permanentní analýze síťového provozu dokáže v reálném čase detekovat i nové a sofistikované útoky. To vše bez nutnosti zásahu obsluhy a bez narušení legitimního provozu.


VMware

Nabízené cloud servery provozujeme na špičkové virtualizační platformě VMware, která umožňuje vytvářet virtuální clustery a díky svým rozšířeným funkcím zajišťuje jejich dostupnost na velmi vysoké úrovni (až 99,99 %). Jednotlivé servery jsou propojené do tzv. VMware clusteru řízeného pomocí softwarového nástroje vCenter. Aby zákazník mohl cloud reálně používat a ovládat jednotlivé funkce, využívá HTML5 portál vCloud Director.


Uživatelské rozhraní

Zákazníkům je k dispozici rozhraní pro uživatelský přístup k aplikaci a snadnou konfiguraci virtuálních serverů. Informační systém vyvinutý speciálně pro platformu ServerNOW v sobě integruje správu serveru s přehledem o účtování, statistikami vytíženosti a dalšími funkcionalitami. Podobu rozhraní pro správu přiblíží přiložené screenshoty.