Datacentrum

Cloudová služba ServerNOW je provozována v datových centrech Master DC se špičkovým vybavením na míru a vysokou úrovní zabezpečení.

Zabezpečení

Prostory datacentra jsou 24 hodin denně monitorovány a veškeré dění zaznamenávají bezpečnostní kamery. Ochranu před výpadky elektrického proudu poskytují transformátory zálohované několika zdroji elektrické energie. Chlazení je zajištěno kompresorovými chladiči s několika nezávislými chladicími okruhy v zapojení minimálně N+1. Automatický systém plynového hašení ekologickým plynem FM 200 chrání prostory před požárem.

Konektivita

Páteřní síť je postavena na technologii 10ge (10 Gbit Ethernetu), spoje tvoří buď jedna nebo více 10ge linek. Tranzitní konektivitu zprostředkovávají sítě Tiscali, Telia, DialTelecom a Cogent.


Dell & Intel

Partnerem a výhradním dodavatelem zařízení pro projekt ServerNOW je přední výrobce serverů a technologií, společnost Dell. Využity jsou servery Power Edge s 192GB RAM, 2x10GE portem a redundantními prvky, přepínače Dell Power Connect pro 10 Gbit/s Ethernet a virtualizované úložiště v podobě diskových polí EqualLogic PS. Cloud platforma využívá nejnovější 13. generaci serverů Dell PowerEdge R360, software defined storage a switche Dell Force 10.

Servery projektu ServerNOW jsou osazeny výhradně procesory ze serverové řady Intel Xeon. Inovovaná řada zvládá díky 22nm architektuře a 3D tranzistorům nepřetržitou zátěž při permanentním chodu.


Platforma OpenVZ

Virtualizační platforma určená výhradně pro linuxové distribuce operačního systému. Oblíbená pro svou jednoduchou obsluhu a přívětivou cenu zejména u studentských projektů či start-upů . Technicky lze na OpenVZ platformě provozovat stejné aplikace jako na klasickém linuxovém serveru s výjimkou těch, které přímo přistupují k hardware. Operační systém Windows není na této platformě podporován.

Radware

Zařízení Radware DefensePro jsou známá účinnou ochranou před síťovými útoky typu DoS i DDoS v reálném čase. Nežádoucí provoz okamžitě odfiltrují, aniž by uživatelé zaznamenali jakékoliv narušení. Námi zvolené řešení ve formě zařízení Radware DefensePro x420 umožňuje filtrovat útoků směřujících 40 Gb / s. Patentově chráněná behaviorální analýza dat dělá z Radware DefensePro unikátní nástroj. Díky permanentní analýze síťového provozu dokáže v reálném čase detekovat i nové a sofistikované útoky. To vše bez nutnosti zásahu obsluhy a bez narušení legitimního provozu.


OpenStack

Virtualizaci fyzických serverů zajišťuje svobodná technologie pro provoz cloudů OpenStack. Tato open source platforma poskytuje kompletní infrastrukturu pro běh cloudu. Vznik tohoto projektu inicioval gigant hostingového trhu Rackspace hosting společně s pracovníky NASA. Velmi rychle si získal na oblibě díky své spolehlivosti a masivní škálovatelnosti. Naši programátoři také vyzdvihují kvality jeho API pro další integraci.

CEPH

Softwarově definovaná datová úložiště odstraňují vazbu mezi software a hardware. CEPH storage je software, který našim administrátorům rozvazuje ruce při práci se servery a otevírá zcela nové možnosti. CEPH byl vyvinutý, aby poskytoval spolehlivý a excelentní výkon spolu s masivní škálovatelností. Servery 13. generace značky Dell, které jsme pro platformu public cloudu zvolili, navíc dokáží naplno využít potenciálu softwarově definovaných úložišť.


Uživatelské rozhraní

Zákazníkům je k dispozici rozhraní pro uživatelský přístup k aplikaci a snadnou konfiguraci virtuálních serverů. Informační systém vyvinutý speciálně pro platformu ServerNOW v sobě integruje správu serveru s přehledem o účtování, statistikami vytíženosti a dalšími funkcionalitami. Podobu rozhraní pro správu přiblíží přiložené screenshoty.